Farby kuchynských liniek: ktorú si vybrať?
Sedem farieb, ktoré odporúča Ellebi design studio

Keď príde reč na zariadenie a farby kuchyne, vstupujeme do neznáma, v ktorom je nutné pohybovať sa s najvyššou opatrnosťou. Ako si vybrať tú správnu farbu pre vašu novú kuchyňu? Toto je veľmi dôležité rozhodnutie, ku ktorému treba pristupovať s maximálnou opatrnosťou. Či už si vaše srdce získala moderná kuchyňa, rustikálna alebo klasická, voľba farby vašej budúcej kuchynskej linky bude mať vplyv na každý deň vo vašom živote.

Pri rozhodovaní je nutné spraviť krok vzad a predstaviť si priestor ako celok. Nielen zariadenie a nábytok, ale aj farby stien a podlahy zohrávajú kľúčovú úlohu vo vašej kuchyni. Stoly, stoličky a lustre sú skvelými nástrojmi na to, aby vytvorili dokonalú kombináciu so zvyškom kuchynskej zostavy a kuchynského priestoru. Dajte si pozor na prvoplánové nápady: cieľom je, aby sa vám vaša kuchyňa páčila aj po niekoľkých rokoch!

Nadväzujúc na hlavné svetové trendy v dizajne nábytku vám prezentujeme 7 najobľúbenejších farieb kuchynských liniek súčasnosti.

– Ohnivé kúzlo červenej kuchyne

Červené kuchyne

Kuchyňa v neodolateľnej červenej farbe

Červené kuchyne sú neodolateľné. Určite nie je potrebné pripomínať, že čo sa týka emócií, červená farba je bezkonkurenčná. Keď hovoríme o zariadení kuchyne, odporúčame červenú farbu používať s rozumom a vyvážene. Červená nie je pre každého, ale medzi kuchynskými farbami je veľmi populárna.

Ani kuchyne Ellebi nezaostávajú a ponúkajú modulárne riešenia s lakovanou povrchovou úpravou – obľúbené odtiene sú bordeaux alebo rosso toscano. Praktické otvorené prvky v matnej lakovanej úprave červenej farby vám poskytujú moderné kuchyne, ktoré sú skvelým príkladom toho, ako vyvážene využiť červenú farbu v kuchynskej zostave. Pokiaľ však inklinujete k rustikálnemu štýlu, výnimočné čaro kuchyne VELIA LACCATA bude pre vás tou správnou voľbou.

– Nadčasová biela kuchyňa

Biela kuchyňa

Biela kuchyňa v nadčasovom prevedení

Biela kuchynská linka je zvyčajne spojená s tradičným luxusným štýlom, ale môže byť tým správnym výberom aj pre tých, ktorí túžia po modernej kuchyni. Biela kuchyňa ako synonymum dokonalosti pomôže vyniknúť akejkoľvek farbe podlahy a stien. Biele kuchyne sú často kombinované s farebnými stenami, aby vyzdvihli príslušné poličky kuchynskej linky a vytvorili farebný kontrast.

Kuchyňa total white je po estetickej stránke veľmi náročná na údržbu, ale stále platí, že je to typ kuchyne, ktorý má dlhodobý úspech u tých, ktorí uprednostňujú kuchyne, ktoré neomrzia ani po rokoch. Súčasné kuchynské trendy sú iné ako boli pred niekoľkými rokmi a neustále sa menia. Avšak kúpa bielej kuchynskej linky je nepochybne nadčasová investícia. Inšpirujte sa napríklad výnimočným štýlom luxusnej kuchyne PANTHEON.

– 50 odtieňov šedej kuchyne

šedej kuchyne

Kuchyňa v neutrálnych šedých tónoch

Keď sa rozhodujeme o farbe kuchyne, šedá je skvelým kompromisom medzi neutrálnym odtieňom a zaväzujúcou bielou farbou.

Avšak, existuje mnoho odtieňov šedej a vybrať si ten najvhodnejší môže byť náročnejšie než by sa zo začiatku mohlo zdať. Správny odtieň farby by mal byť zvolený podľa priestoru, ktorý kuchynská linka doplní, podľa farby stien a typu použitého materiálu. Najlepšia rada, ktorú vám môžeme dať, je nepodceňovať výber tej najvhodnejšej šedej pre vašu budúcu kuchyňu. Prezrite si naše on-line katalógy, hľadajte dostupné informácie na internete alebo požiadajte o pomoc našich skúsených pracovníkov a navštívte náš showroom v Bratislave alebo v Topoľčanoch. Vo svete kuchýň na mieru je šedá čoraz viac populárnejšia, dokonca obľúbenejšia než béžová. Najväčší výber moderných sivých odtieňov nájdete v ponuke kuchynských liniek OLTRE a CLOVER.

– Potešenie z modrej kuchyne

Modrá kuchyňa

Odtiene modrej kuchyne dajú priestoru energiu

Modrá je jednou z ukľudňujúcich farieb. Modrá kuchyňa vo variantoch intenzívnejších farieb dáva priestoru väčšiu silu a hĺbku, zatiaľ čo pridaním odtieňov zelenej do povrchových úprav kuchynskej linky pridáte miestnosti sviežosť a pokoj.

Zo všetkých farieb kuchynských liniek je modrá najmenej teplá a prirodzená. Veď predsa, koľko typov ovocia a jedál v modrej farbe poznáte? Avšak modrá kuchyňa má tú výhodu, že dokáže priestoru (predovšetkým bielym miestnostiam) dodať nezameniteľný dotyk vintage. Ako aj pri každej inej farbe, výber správneho odtieňa modrej môže podstatne zmeniť celé vnímanie miestnosti. Moderná kuchyňa IMMAGINA PLUS kladie dôraz na lakované matné dvierka v oceľovo-modrej farbe, ktoré kombinuje s drsnými povrchmi bledých odtieňov, čím vytvára zaujímavý farebný kontrast. Klasická kuchyňa AGNESE v tyrkysovej farbe bude nepochybne vašou láskou na prvý pohľad!

– Energická kuchyňa v žltej farbe

kuchyňa v žltej farbe

Kuchyňa v obľúbenej žltej farbe

Keď príde reč na farby kuchynskej linky, odborníci na nábytok často označujú žltú kuchyňu za najobľúbenejšiu farbu v interiérovom dizajne. Preferované sú jemné odtiene, ktoré sú tou správnou voľbou predovšetkým pre modulárne kuchyne na mieru. Žltých odtieňov je na trhu veľmi veľa – od kanárikovožltej cez sýtožltú v odtieňoch jesenného lístia až po mäkkú farbu západu slnka.

Nájdite si aj vy ten správny odtieň žltej a vytvorte si perfektnú kombináciu stien a kuchynskej podlahy rôzneho materiálu. Úžasné výsledky dosiahnete použitím tmavošedej alebo bielej plochy, predovšetkým v kuchyniach, ktoré majú podlahu z drevených parkiet. Kuchyňa v žltej farbe je skvelým riešením na zvýraznenie tepla a jasu miestnosti s nedostatkom prirodzeného svetla. Kuchynský nábytok v žltej farbe doslova vyžaruje energiu a dobrú náladu a z vašej kuchyne robí príjemné miesto, kde je príprava jedál a spoločné momenty pri raňajkách skutočné potešenie pre celú rodinu. Niekedy dokonca stačí pridať do kuchynskej linky len zopár častí žltého nábytku pre dosiahnutie mimoriadnych výsledkov. To je prípad modernej kuchyne TABLET, ktorej kuchynské skrinky obsahujú žlté police umiestnené vo vnútri. Žlté police môžu byť v rôznych prevedeniach – laminátové alebo matné, čím dávajú živým moderným kuchyniam dotyk glamour a urban.

– Harmonická zelená kuchyňa

zelená kuchyňa

Zelená kuchyňa dodá priestoru pocit pokoja

Zelená farba je priamy odkaz na svet prírody a ekológie. Dokonca aj kuchyne v zelenej farbe dokážu zlepšiť našu pohodu a dať priestoru pocit pokoja. Pri správnej voľbe vhodných farieb kuchynskej podlahy a stien, môže zelená kuchyňa darovať domácnosti sviežu a živú náladu.

Ako príklad uvedieme modernú kuchyňu LUBE Creativa: táto zelená kuchyňa kombinuje komponenty v matnej tlmenej zelenej so zemitými odtieňmi kuchynských dvierok. Vzájomné používanie neutrálnych farieb môže vo veľkej miere zvýrazniť zelenú kuchynskú linku a vytvoriť prirodzenú a harmonickú farebnú kombináciu. A čo farba stien? Svetlošedá alebo béžová sú ideálnou voľbou ako farebne skombinovať zelený kuchynský nábytok a zároveň vytvoriť z vašej kuchyne teplé a útulné hniezdo.

– Originálne oranžové kuchyne

Kuchynské linky v oranžovej farbe

Pozitívna oranžová farba vo vašej kuchyni

Kuchynské linky v oranžovej farbe sú skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú zariadiť svoju novú kuchyňu netradične. Oranžová je ideálna pre moderné kuchyne s teplými farebnými stenami. Táto farba dokáže dať priestoru tú správnu atmosféru plnú života a originality.

Viac než akákoľvek iná farba, oranžová stimuluje pocity radosti, pozitívne myšlienky, a dokonca zvyšuje chuť k jedlu. Vzhľadom k tomu, že montované kuchyne na mieru využívajú rôzne odtiene oranžovej, môžete si vybrať z celého radu rôznych farieb a tým si zvoliť tú správnu atmosféru do vašej kuchyne. Ak ste presvedčení, že oranžová farba je príliš zaväzujúca, môžete ju použiť len v jednotlivých kusoch kuchynskej zostavy. Príkladom je moderná kuchyňa NOEMI, ktorú charakterizuje lakovaný matný stĺp v oranžovej farbe, rôzne povrchové úpravy ako sú rovere sabbia a nábytkové komponenty v odtieňoch pieskovej a bielej farby. Montovaná kuchyňa LUBE Noemi je dostupná v trinástich možných povrchových úpravách.

– Farby kuchynských liniek: ktorú si vybrať?

Na to, aby ste posúdili, ktorá farba sa bude do vašej kuchyne hodiť najviac, nám určite nebude stačiť sedem farieb. Avšak výber správnej farebnej kombinácie je veľmi dôležité rozhodnutie, ktoré netreba podceniť. Väčšina vašich dní bude začínať práve v kuchyni, v miestnosti zrodenej na to, aby svojim hosťom poskytla zdravie, pohodu a energiu. Aká je najvhodnejšia farba kuchyne? Tá, ktorá berie do úvahy každý faktor a spĺňa každú potrebu. Farba vašej novej kuchyne by mala byť výsledkom dobrého vkusu a harmónie medzi nábytkom a ďalšími charakteristikami miestnosti, ktorú si plánujete zariadiť.

Ellebi design studio vám ponúka nielen spomínané farebné prevedenia, ale predovšetkým široký výber montovaných kuchýň na mieru na výstavnej ploche 600m², kde vyhovieme každej vašej požiadavke. Neváhajte požiadať o pomoc našich skúsených pracovníkov a poradiť sa s nimi o nápadoch a plánoch ako zariadiť vašu kuchyňu.

Naši odborníci v Ellebi design studio vám veľmi radi pomôžu s výberom tej správnej farby pre vašu budúcu kuchyňu!