Taliansky nábytok, rustikálne a moderné kuchynské linky na mieru
21st Sep 2016 | by: EllebiStudio

Farby kuchynských liniek: ktorú si vybrať?

Sedem farieb, ktoré odporúča Ellebi Design Studio


Keď príde reč na zariadenie a farby kuchyne, vstupujeme do neznáma, v ktorom je nutné pohybovať sa s najvyššou opatrnosťou. Ako si vybrať tú správnu farbu pre vašu novú kuchyňu? Toto je veľmi dôležité rozhodnutie, ku ktorému treba pristupovať s maximálnou opatrnosťou. Či už si vaše srdce získala moderná kuchyňa, rustikálna alebo luxusná, voľba farby vašej budúcej kuchynskej linky bude mať vplyv na každý deň vo vašom živote.

Pri rozhodovaní je nutné spraviť krok vzad a predstaviť si priestor ako celok. Nielen zariadenie a nábytok, ale aj farby stien a podlahy zohrávajú kľúčovú úlohu vo vašej kuchyni. Stoly, stoličky a lustre sú skvelými nástrojmi na to, aby vytvorili dokonalú kombináciu so zvyškom kuchynskej zostavy a kuchynského priestoru. Dajte si pozor na prvoplánové nápady: cieľom je zostať zamilovaný do svojej kuchyne ešte mnoho ďalších rokov!

Nadväzujúc na hlavné svetové trendy v dizajne nábytku vám prezentujeme 7 najobľúbenejších farieb kuchynských liniek súčasnosti.

Ohnivé kúzlo červenej kuchyne


Červené kuchyne sú neodolateľné. Určite nie je potrebné pripomínať, že, čo sa týka emócií, červená farba je bezkonkurenčná. Keď hovoríme o zariadení kuchyne, odporúčame červenú farbu používať s rozumom a vyvážene. Červená nie je pre každého, ale medzi kuchynskými farbami je veľmi populárna.

Červené kuchyne

Červené kuchyne

Ani kuchyne Ellebi nezaostávajú a ponúkajú modulárne riešenia Milly s lakovanou povrchovou úpravou, Replay s polymerickým bordeaux a ohnivo-červenú lakovanú Life. Praktické otvorené prvky v matnej lakovej úprave červenej farby vám poskytujú moderné kuchyne Mood a Katia, ktoré sú skvelým príkladom toho, ako vyvážene využiť červenú farbu v kuchynskej zostave. Pokiaľ však inklinujete k rustikálnemu štýlu, nadčasové čaro kuchyne Velia je pre vás tá správna voľba.

Nadčasová biela kuchyňa


Biela kuchynská linka je zvyčajne spojená s tradičným luxusným štýlom, ale môže byť tou správnou voľbou aj pre tých, ktorí túžia po modernej kuchyni. Biela kuchyňa ako synonymum dokonalosti pomôže vyniknúť akejkoľvek farbe podlahy a stien. Biele kuchyne sú často kombinované s červenými stenami, aby vyzdvihli príslušné poličky kuchynskej linky a vytvorili farebný kontrast.

Biela kuchyňa

Biela kuchyňa

Kuchyňa total white je po estetickej stránke veľmi náročná na údržbu, ale stále platí, že je to typ kuchyne, ktorý má dlhodobý úspech u tých, ktorí uprednostňujú moderné kuchyne. Súčasné kuchynské trendy sú iné ako boli pred niekoľkými rokmi a neustále sa menia. Avšak kúpa bielej kuchynskej linky je nepochybne nadčasová investícia. Model bielej matnej kuchyne Mood s doplnkami z masívu v šedom odtieni ponúka eleganciu a praktickosť v cene od 3.160 EUR.

50 odtieňov šedej kuchyne


Keď sa rozhodujeme o farbe kuchyne, šedá je skvelým kompromisom medzi neutrálnym odtieňom a zaväzujúcou bielou farbou.

šedej kuchyne

šedej kuchyne

Avšak, existuje mnoho odtieňov šedej a vybrať si ten najvhodnejší môže byť náročnejšie než by sa zo začiatku zdalo. Správny odtieň farby by mal byť zvolený podľa priestoru, ktorý kuchynská linka doplní, podľa farby stien a typu použitého materiálu. Najlepšia rada, ktorú vám môžeme dať, je nepodceňovať výber tej najlepšej šedej pre vašu budúcu kuchyňu. Prezrite si naše on-line katalógy, hľadajte dostupné informácie na internete alebo požiadajte o pomoc našich skúsených pracovníkov a navštívte náš showroom v Topoľčanoch. Vo svete kuchýň na mieru je šedá čoraz viac populárnejšia, dokonca obľubenejšia než béžová. Ak hľadáte modernú kvalitnú kuchyňu v šedej farbe, model City je vynikajúcou voľbou či už vo variante sivého duba alebo v bledej farbe.

Potešenie z modrej kuchyne


Modrá je jednou z ukľudňujúcich farieb. Modrá kuchyňa vo variantoch intenzívnejších farieb dáva priestoru väčšiu silu a hĺbku, zatiaľ čo pridaním odtieňov zelenej do povrchových úprav kuchynskej linky pridáte miestnosti sviežosť a pokoj.

Modrá kuchyňa

Modrá kuchyňa

Zo všetkých farieb kuchynských liniek je modrá najmenej teplá a prirodzená. Veď predsa, koľko typov ovocia a jedál v modrej farbe poznáte? Avšak modrá kuchyňa má tú výhodu, že dokáže priestoru (predovšetkým bielym miestnostiam) dodať nezameninteľný dotyk vintage. Ako aj pri každej inej farbe, výber správneho odtieňa modrej môže podstatne zmeniť celé vnímanie miestnosti. Ako príklad môžeme porovnať modré kuchyne Bring a Life. Moderná kuchyňa Bring kladie dôraz na farebné kontrasty drsných povrchov v bielej farbe a lakované lesklé hladké plochy v modrej petrolejovej farbe. Kuchyňa Life sa hrá s viacerými odtieňmi modrej a kombinuje petrolejovú modrú s lakovanými plochami v akvamarínovej, smaragdovej a tyrkysovej farbe.

Energická kuchyňa v žltej farbe


Keď príde reč na farby kuchynskej linky a interiérový dizajn, odborníci na nábytok často označujú žltú kuchyňu za najobľúbenejšiu farbu. Preferované sú jemné odtiene, ktoré sú tou správnou voľbou predovšetkým pre modulárne kuchyne na mieru. Keď sa povie žltá, nepredstavujte si hneď kanárikovožltú farbu. Existuje sýtožltá vo farbe žĺtka z vajíčka, výrazná citrónovožltá, intenzívna žltá v odtieňoch jesenného lístia alebo mäkká farba západu slnka.

kuchyňa v žltej farbe

kuchyňa v žltej farbe

Nájdite si aj vy ten správny odtieň žltej a budete si môcť vytvoriť perfektnú kombináciu stien a kuchynskej podlahy každého materiálu. Úžasné výsledky dosiahnete použitím tmavošedej alebo bielej plochy, predovšetkým v kuchyniach, ktoré majú podlahu z drevených parkiet. Kuchyňa v žltej farbe je skvelým riešením na zvýraznenie tepla a jasu miestnosti s nedostatkom prirodzeného svetla. Kuchynský nábytok v žltej farbe doslova vyžaruje energiu a dobrú náladu a z vašej kuchyne robí príjemné miesto, kde je príprava jedál a spoločné momenty pri raňajkách skutočné potešenie pre celú rodinu. Niekedy dokonca stačí pridať do kuchynskej linky len zopár častí žltého nábytku pre dosiahnutie mimoriadnych výsledkov. To je prípad modernej kuchyne Alevé, ktorej kuchynské skrinky obsahujú žlté police umiestnené vo vnútri. Žlté police môžu byť v rôznych prevedeniach – laminátové alebo matné, čím dávajú živým moderným kuchyniam dotyk glamour a urban.

Harmonická zelená kuchyňa


Zelená farba je priamy odkaz na svet prírody a ekológie. Dokonca aj kuchyne v zelenej farbe dokážu zlepšiť našu pohodu a dať priestoru pocit pokoja. Pri správnej voľbe vhodných farieb kuchynskej podlahy a stien, môže zelená kuchyňa darovať domácnosti sviežu a živú náladu, najmä čo sa týka moderných kuchýň. Existujú rôzne odtiene zelenej.

zelená kuchyňa

zelená kuchyňa

Ako príklad uvedieme modernú kuchyňu Bring: táto zelená kuchyňa kombinuje komponenty v lakovanej smaragdovej zelenej s povrchovou úpravou v bielej alebo smotanovej farbe. Vzájomné používanie neutrálnych farieb alebo rôznych variácií modrej ako sú akvamarín alebo oceán môže vo veľkej miere zvýrazniť zelenú kuchynskú linku a vytvoriť prirodzenú a harmonickú farebnú kombináciu. A čo farba stien? Veľmi svetlá zelená alebo svetlošedá sú ideálnou voľbou ako farebne skombinovať zelený kuchynský nábytok a zároveň vytvoriť z vašej kuchyne teplé a útulné hniezdo.

Originálne oranžové kuchyne


Kuchynské linky v oranžovej farbe sú skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú zariadiť svoju novú kuchyňu netradične. Oranžová je ideálna pre moderné kuchyne s teplými farebnými stenami. Táto farba dokáže dať priestoru tú správnu atmosféru plnú života a originality.

Kuchynské linky v oranžovej farbe

Kuchynské linky v oranžovej farbe

Viac než akákoľvek iná farba, oranžová stimuluje pocity radosti, pozitívne myšlienky, a dokonca zvyšuje chuť k jedlu. Vzhľadom na to, že montované kuchyne na mieru využívajú rôzne odtiene oranžovej, môžete si vybrať z celého radu rôznych farieb a tým si zvoliť tú správnu atmosféru do vašej kuchyne. Ak ste presvedčení, že oranžová farba je príliš zaväzujúca, môžete ju použiť len v jednotlivých kusoch kuchynskej zostavy. Príkladom je moderná kuchyňa Maya, ktorú charakterizuje lakovaný matný stĺp v oranžovej farbe, rôzne povrchové úpravy ako sú rovere sabbia alebo jeans a nábytkové komponenty v odtieňoch železa, púšte alebo čistej bielej. Montovaná kuchyňa Maya je dostupná v štyroch rôznych typoch s trinástimi možnými povrchovými úpravami.

Farby kuchynských liniek: ktorú si vybrať?


Na to, aby ste posúdili, ktorá farba sa bude do vašej kuchyne hodiť najviac, nám určite nebude stačiť sedem farieb. Avšak výber správnej farebnej kombinácie je veľmi dôležité rozhodnutie, ktoré netreba podceniť. Väčšina vašich dní bude začínať práve v kuchyni, v miestnosti zrodenej na to, aby svojim hosťom poskytla zdravie, pohodu a energiu. Aká je najvhodnejšia farba kuchyne? Tá, ktorá berie do úvahy každý faktor a spĺňa každú potrebu. Farba vašej novej kuchyne by mala byť výsledkom dobrého vkusu a harmónie medzi nábytkom a ďalšími charakteristikami miestnosti, ktorú si plánujete zariadiť.

Ellebi Design Studio vám ponúka nielen spomínané farebné prevedenia, ale predovšetkým široký výber montovaných kuchýň na mieru na výstavnej ploche 600m 2 , kde vyhovieme každej vašej požiadavke. Neváhajte požiadať o pomoc našich skúsených pracovníkov a poradiť sa s nimi o nápadoch a plánoch ako zariadiť vašu kuchyňu.

Naši odborníci v Ellebi vám veľmi radi pomôžu s výberom tej správnej farby pre vašu budúcu kuchyňu!