Ako zariadiť luxusnú kuchyňu v imperiálnom štýle
Objavte dekoratívne prvky luxusnej kuchyne v honosnom štýle: ozdobné ryhy a stĺpy či zlaté alebo strieborné detaily na dvierkach z masívneho dreva.

– Kuchyňa v imperiálnom štýle, elegancia a veľké priestory

kuchyne v imperiálnom štýle

Výnimočné detaily imperiálneho štýlu

Zaoberali sme sa rôznymi štýlmi ako zariadiť kuchynskú linku podľa vkusu a veľkosti priestoru k dispozícii. Je tu jeden štýl, ktorý si vyžaduje výnimočný priestor na to, aby sa ukázal vo svojej najväčšej kráse – luxusný imperiálny štýl.

Všeobecne možno povedať, že zariadenie v luxusnom štýle na vás pôsobí majestátne, najmä vďaka použitiu jedinečných prvkov.

Na druhej strane, rovnako ako všetky možnosti pri výbere nábytku, aj tento typ kuchynskej linky odráža špecifický životný štýl.

Pokiaľ hovoríme o honosnom štýle, patria sem predovšetkým luxusné kuchyne, bohaté na štylistické detaily. Pokojne tento štýl môžeme nazývať aj evolúciou klasickej kuchyne. Charakteristické prvky kuchyne v imperiálnom štýle sú najmä vyzdobené kusy kompozície ako sú skrinky, príborník, digestor, ale aj stôl a stoličky. Dekoratívne motívy sú odkazom na talianske klasické umenie: hlavice pilierov, stĺpy a ozdobné ryhy, obohatené o zlaté alebo strieborné detaily.

– Kuchyňa v imperiálnom štýle, dokonalé spojenie moderného priemyslu a klasického remesla

Ozdobné ryhy a zlaté či strieborné

Ozdobné ryhy a strieborné prvky

Najlepšie luxusné kuchyne v imperiálnom štýle sa vyrábajú hlavne v Taliansku. Štýl Made in Italy a skúsenosti talianskych výrobcov ponúkajú jedinečné a nezameniteľné kuchyne, ako napríklad naše reprezentatívne modely: Pantheon, Agnese a Veronica.

Tieto tri modely ponúkajú širokú škálu unikátnych prvkov a povrchových úprav vďaka ktorým si vašu novú kuchyňu skomponujete na mieru a podľa vašich predstáv. Naše kuchyne ponúkajú súlad priemyselnej technológie a tradičného talianskeho remesla – moderné výrobné procesy sa kombinujú s klasickými dekoratívnymi prvkami, ktoré sú vyrábané ručne. Výsledkom sú tieto jedinečné a nezameniteľné kuchyne.

Ozdobné ryhy a zlaté či strieborné detaily pripomínajú atmosféru v známych talianskych divadlách alebo kráľovských palácoch. Rôzne doplnky či ďalšie príslušenstvo, ako napríklad batérie v lesklej zlatej farbe kombinované so Swarovski krištáľmi, vytvoria vo vašej kuchyni unikátny imperiálny štýl. Finálny efekt dotvorí pracovná doska – môžete si vybrať z rôznych typov kameňa, vrátane žuly a travertínu.

– Imperiálny štýl kuchyne v modernom šate

modernému štýlu

Imperiálny štýl v zjednodušenej verzii

Naše luxusné kuchyne je možné prispôsobiť aj modernému štýlu a to napríklad voľbou bielych lakovaných dvierok modelu Pantheon, ktoré ponúkajú zjednodušenú verziu honosného imperiálneho štýlu, pričom si kuchynská linka stále ponecháva svoje charakteristické prvky.

Avšak, aj pri tejto kompozícii máte v ponuke stĺpiky a ozdobné ryhy, a to predovšetkým v okolí varnej dosky a digestora, ktoré predstavujú jednoznačnú funkčnosť tejto kompozície.

– Imperiálny štýl kuchyne v romantickom šate

Ďalším príkladom imperiálneho štýlu, avšak s jednoduchšími prvkami je model Agnese.
Agnese je kompozícia v klasickom štýle, kde vyrezávané rámy dvierok kuchynskej linky poukazujú na tradičné talianske remeslo. Finálny efekt evokuje imperiálny štýl, avšak v tomto prípade zjemnený nádychom glamour.

romantickom šate

Aj kuchyňa s množstvom dekoratívnych prvkov môže byť maximálne funkčná a praktická

Dekoratívne prvky nevylučujú funkčnosť vašej kuchynskej linky. Napríklad, stĺpy a hlavice pilierov sú maximálne funkčné, slúžia ako potravinové skrinky a poskytnú vašej kuchyni viac odkladacieho priestoru.