Taliansky nábytok, rustikálne a moderné kuchynské linky na mieru
18th Nov 2016 | by: EllebiStudio

Ako zariadiť luxusnú kuchyňu v imperiálnom štýle

Objavte dekoratívne prvky luxusnej kuchyne v honosnom štýle: hlavica piliera, stĺpy, ozdobné ryhy, zlatá alebo strieborná fólia na lakovanom dreve.
Kuchyňa v imperiálnom štýle, elegancia a veľké priestory


Zaoberali sme sa rôznymi štýlmi ako zariadiť kuchynskú linku podľa vkusu a veľkosti priestoru k dispozícii. Je tu jeden štýl, ktorý si vyžaduje výnimočný priestor na to, aby sa ukázal vo svojej najväčšej kráse – luxusný imperiálny štýl.

Všeobecne možno povedať, že zariadenie v luxusnom štýle na vás pôsobí majestátne, najmä vďaka vhodnému harmonickému použitiu prvkov.

kuchyne v imperiálnom štýle

kuchyne v imperiálnom štýle

Na druhej strane, rovnako ako všetky možnosti pri výbere nábytku, aj tento typ kuchynskej linky odráža špecifický životný štýl.


Pokiaľ hovoríme o honosnom štýle, patria sem predovšetkým luxusné kuchyne, bohaté na štylistické detaily. Pokojne tento štýl môžeme nazývať aj evolúciou klasickej kuchyne.
Charakteristické prvky kuchyne v imperiálnom štýle sú najmä vyzdobené kusy kompozície ako sú skrinky, príborník, digestor, ale aj stôl a stoličky. Dekoratívne motívy sú odkazom na talianske klasické umenie: hlavice pilierov, stĺpy a ozdobné ryhy, obohatené o zlatú alebo striebornú fóliu.

Kuchyňa v imperiálnom štýle, dokonalé spojenie moderného priemyslu a klasického remesla


Najlepšie luxusné kuchyne v imperiálnom štýle sa vyrábajú hlavne v Taliansku. Štýl Made in Italy a skúsenosti talianskych výrobcov ponúkajú jedinečné a nezameniteľné kuchyne, ako napríklad naše reprezentatívne modely: Pantheon, Dolcevita a Opera.

Tieto tri modely ponúkajú širokú škálu unikátnych prvkov a povrchových úprav vďaka ktorým si vašu novú kuchyňu skomponujete na mieru a podľa vašich predstáv. Naše kuchyne ponúkajú súlad priemyselnej technológie a tradičného talianskeho remesla – moderné výrobné procesy sa kombinujú s klasickými dekoratívnymi efektmi. Výsledkom sú tieto jedinečné a nezameniteľné kuchyne.

Ozdobné ryhy a zlaté či strieborné

Ozdobné ryhy a zlaté či strieborné


Ozdobné ryhy a zlaté či strieborné detaily vyvolávajú atmosféru v známych talianskych divadlách alebo kráľovských palácoch. Rôzne doplnky či ďalšie príslušenstvo, ako napríklad batérie v lesklej zlatej farbe kombinované so Swarovski krištáľmi, vytvoria vo vašej kuchyni unikátny imperiálny štýl. Finálny efekt dotvorí pracovná doska – môžete si vybrať z rôznych typov kremeňa alebo kameňa, vrátane mramoru a travertínu.

Imperiálny štýl kuchyne v modernom šate


Naše luxusné kuchyne je možné prispôsobiť aj modernému štýlu a to napríklad voľbou bielych lakovaných dvierok modelu Pantheon,

modernému štýlu

modernému štýlu

ktoré ponúkajú zjednodušenú verziu honosného imperiálneho štýlu, pričom si kuchynská linka stále ponecháva svoje charakteristické prvky.

Avšak, aj táto kompozícia predstavuje dekoratívne stĺpiky a ozdobné ryhy a to predovšetkým v okolí varnej dosky a digestora, ktoré predstavujú jednoznačnú funkčnosť tejto kompozície.

Imperiálny štýl kuchyne v romantickom šate


Ďalšou variantou imperiálneho štýlu, avšak s jednoduchšími prvkami je model Dolcevita.
Dolcevita je kompozícia v klasickom štýle, kde vyrezávané rámy dvierok kuchynskej linky poukazujú na tradičné talianske remeslo. Finálny efekt evokuje imperiálny štýl, avšak v tomto prípade zjemnený nádychom glamour.

Tento model kuchyne je k dispozícii v rôznych povrchových úpravách: bielej decapé, vo farbe slonovinovej kosti pretkanou zlatým detailom, v bielej so strieborným detailom alebo čiernej decapé.

romantickom šate

romantickom šate


Starostlivosť o dekoratívne prvky nevylučuje funkčnosť a kvalitu, ktoré by sa nemali pri výbere kuchynskej linky nikdy zanedbať. Sú to práve dekoratívne detaily, ktoré niekedy prekrývajú funkčné obmedzenia. Napríklad, stĺpy a hlavice pilierov dodávajú väčší priestor spodnej časti kuchynskej linky.