Taliansky nábytok, rustikálne a moderné kuchynské linky na mieru
27th Feb 2016 | by: EllebiStudio

Zariadiť vašu obývaciu izbu tak, aby vyzerala vkusne a zároveň nenútene, je možné pokiaľ skombinujete drevený nábytok v neutrálnych farbách, čisté línie a klasický dizajn, ktorý vám bude pripomínať atmosféru dávnych časov. Teplé farby dreva v spojení s chladnými tónmi kovu alebo s jasnou bielou vám z vašej miestnosti vytvoria elegantný a rafinovaný priestor, a to najmä v kombinácii s tkanými látkami v teplých zemitých farbách alebo s koženým čalúnením. Vďaka niekoľkým malým trikom sa sofistikovaný štýl vo vašej obývacej izbe stane večným a ani po mnohých rokoch nevyjde z módy.

Voľba nábytku

Tomasella - Bloom

Tomasella – Bloom


Ak chcete zariadiť svoj obývací priestor rafinovaným štýlom, jednou z možností je moderný dizajn nábytku s nádychom retro dizajnu. Napríklad, nový stôl Bloom z kolekcie Medea od značky Tomasella je vo farbe intenzívneho popolavého tabaku, ale zároveň s jemnými tónmi. Vrchný sklenený povrch stola vytvára ľahkú a čistú štruktúru (k dispozícii je stôl v okrúhlej alebo obdĺžnikovej verzii).


Kompozícia Medea M002 v sebe spája čaro bielej a jednoduchosť sivej, vďaka kombinácii skriniek v lakovanej sivej farbe Grigio Piacenza a závesných skriniek so sklenenými dvierkami. Spojovací prvok medzi pohyblivou stenou skrinky je závesná kovová skrinka s povrchovou cínovou úpravou v kombinácii s drevom vo farbe tabaku. Kompozícia je vhodná ako TV kútik a je zároveň ideálnym príkladom ako zariadiť modernú obývaciu izbu.

Tomasella - Medea

Tomasella – Medea M002

Ako zladiť doplnky k jednoduchému štýlu


Doplnky, ktoré by sme chceli zladiť k štýlu obývacej izby, by mali byť v kontraste s výstredným dizajnom alebo držať krok s línou nábytku. Drobné ozdoby zo striebra, ocele a ostatných kovov sú ľahko kombinovateľné s farbami. Ak chcete oživiť a osvetliť priestor, vhodné sú taktiež metalické a lesklé kovy ako zlato a meď.

Kompozície nábytku pre všetky typy priestoru

Tomasella - Medea M003

Tomasella – Medea M003


Drevený nábytok vyzerá veľmi dobre aj vo verzii “total look” ako je napríklad Kompozícia Medea M003: stena zariadená nábytkom ozvláštneným o závesnú skrinku s povrchovou cínovou úpravou. Pôvab kompozície Medea M003 spočíva

Tomasella - Medea M001

Tomasella – Medea M001

v štylistickej kompaktnosti jej prvkov a vyplýva z farebného prevedia nábytku. Chceli by ste vašu obývaciu izbu zariadiť v sofistikovanom štýle, ale máte k dispozícii len malý priestor?
Jednou z možností je lakovaná kompozícia Medea M001, ktorej stena sa vyznačuje vertikálnymi prvkami, ktoré vytvárajú priestoru objem a dynamiku.

Malá rada ako zariadiť obývaciu izbu


Ak chcete zariadiť svoju obývačku v sofistikovanom štýle, je potrebné vyhnúť sa charakterizácii nábytku a doplnkov. Radšej sa zamerajte na starostlivý výber niekoľkých dôležitých prvkov, aby ste zabránili riziku vizuálne preexponovaného a neusporiadaného priestoru. Pokiaľ sa však predsa chcete zamerať na kvantitu, môžete si to vynahradiť využitím obrazov alebo fotografií. Možno nájdete inšpiráciu aj u nás, v našej ponuke nájdete zrkadlá alebo žiarivé obrazy, ktoré nepochybne ozvláštnia váš priestor.