Zariadiť vašu obývaciu izbu tak, aby vyzerala vkusne a zároveň nenútene, je možné pokiaľ skombinujete drevený nábytok v neutrálnych farbách, čisté línie a klasický dizajn, ktorý vám bude pripomínať atmosféru dávnych časov. Teplé farby dreva v spojení s chladnými tónmi kovu alebo s jasnou bielou vám z vašej miestnosti vytvoria elegantný a rafinovaný priestor, a to najmä v kombinácii s tkanými látkami v teplých zemitých farbách alebo s koženým čalúnením. Vďaka niekoľkým malým trikom sa sofistikovaný štýl vo vašej obývacej izbe stane večným a ani po mnohých rokoch nevyjde z módy.

– Voľba nábytku

Tomasella-Bloom

Tomasella – Bloom

Ak chcete zariadiť svoj obývací priestor rafinovaným štýlom, jednou z možností je moderný dizajn nábytku s nádychom retro dizajnu. Napríklad, konferenčný stolík Bloom z kolekcie Medea od značky Tomasella je vo farbe intenzívneho popolavého tabaku, ale zároveň s jemnými tónmi. Vrchný sklenený povrch stola vytvára ľahkú a čistú štruktúru (k dispozícii je stôl v okrúhlej alebo obdĺžnikovej verzii).

Kompozícia Medea M002 v sebe spája čaro bielej a jednoduchosť sivej, vďaka kombinácii skriniek v lakovanej sivej farbe grigio piacenza a závesných skriniek so sklenenými dvierkami. Spojovací prvok medzi pohyblivou stenou skrinky je závesná kovová skrinka s povrchovou cínovou úpravou v kombinácii s drevom vo farbe tabaku. Kompozícia je vhodná ako TV kútik a je zároveň ideálnym príkladom ako zariadiť modernú obývaciu izbu.

Tomasella-Medea M002

Tomasella – Medea M002

– Ako zladiť doplnky k jednoduchému štýlu

Doplnky, ktoré by sme chceli zladiť k štýlu obývacej izby, by mali byť v kontraste s výstredným dizajnom alebo držať krok s líniou nábytku. Drobné ozdoby zo striebra, ocele a ostatných kovov sú ľahko kombinovateľné s farbami. Ak chcete oživiť a osvetliť priestor, vhodné sú taktiež metalické a lesklé kovy ako zlato a meď.

– Kompozície nábytku pre všetky typy priestoru

Tomasella-Medea-M003

Tomasella – Medea M003

Drevený nábytok vyzerá veľmi dobre aj vo verzii “total look” ako je napríklad Kompozícia Medea M003: stena zariadená nábytkom ozvláštneným o závesnú skrinku s povrchovou cínovou úpravou. Pôvab kompozície Medea M003 spočíva štylistickej kompaktnosti jej prvkov a vyplýva z farebného prevedenia nábytku.

Tomasella-Medea-M001

Tomasella – Medea M001


Radi by ste vašu obývačku zariadili v sofistikovanom štýle, ale máte k dispozícii len malý priestor? To nie je žiaden problém. Jednou z možností je lakovaná obývacia zostava Medea M001, ktorá sa vyznačuje vertikálnymi prvkami, ktoré dodávajú priestoru objem a dynamiku.

– Malá rada ako zariadiť obývaciu izbu

Ak chcete zariadiť svoju obývačku v modernom štýle, je potrebné vyhnúť sa charakterizácii nábytku a doplnkov. Radšej sa zamerajte na starostlivý výber niekoľkých dôležitých prvkov, aby ste zabránili riziku vizuálne preexponovaného a neusporiadaného priestoru. Pokiaľ sa však predsa chcete zamerať na kvantitu, môžete si to vynahradiť využitím obrazov alebo fotografií. Možno nájdete inšpiráciu aj u nás, v našej ponuke nájdete zrkadlá alebo bytové doplnky, ktoré nepochybne ozvláštnia váš priestor.